Varis Belirtileri Nelerdir ?

varis-belirtileri-medikalartKılcal ve orta boy varisler genellikle hiç yakınma oluşturmazken ileri evrelerde kişinin yaşam kalitesini bozan çok ciddi şikayetlere neden olabilmektedir. Ağrı, en sık rastlanan yakınmadır. Çoğunlukla her iki bacakta, diz altında ve dinlenme halinde ortaya çıkmaktadır. Hareket etmekle azalmaktadır. Özellikle damar üzerinde ağrı görülebilir. Adet döneminde kadınlarda daha sık rastlanan bir durumdur.

Ayaklarda şişlik de sıklıkla gördüğümüz belirtiler arasındadır. Özellikle ayak bileklerinde, genel olarak diz altında ve ayaklarda görülmektedir. Uzun süre ayakta kalmak ve oturmak gibi durumlarda ortaya çıkan yorgunluk hissi de olabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Belirtiler

varis-nasil-anlasilir-medikalart-netBacaklarda yanma ve sıcaklık hissi özellikle yaz aylarında damarların genişlemesi ile daha belirgin olan belirtilerdir. Varisli damar üzerinde kaşıntı, ayak parmaklarında uyuşma, özellikle geç yatarken bacaklarda kramp da belirtiler arasında yer almaktadır. Buna bağlı şikayetler genellikle günün ilerleyen saatleri ile birlikte artmaktadır. Yakınmalar diz altı bölgede belirgindir. Soğuk su ile yıkama ve bacakları yukarı kaldırma ile şikayetler azalmaktadır. Yürümekte şikayetler azalırken, hareketsiz kalınan durumlarda artmaktadır. Varis çorabı giymek şikayetleri azaltır.

Birçok hastada, dışarıdan bakıldığında bacaklarda varis görülmemesine rağmen ciddi şikayetler görülebilmektedir. Doppler ultrason tetkiki ile bacaklardaki toplardamar hastalığı rahatlıkla ortaya çıkmaktadır.

Tedavi Yöntemleri

Varis tedavi yöntemleri kliniğimizde son teknolojiye uygun olarak geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kalp Damar Cerrahlarımızın üzerinde uzun yıllar yapmış olduğu çalışmalar sonrasında tedavi merkezi haline gelen MedicalArt kliniğimizde başvurduğumuz; radyo frekans, lazer ve skleroterapi yöntemleri ile tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Vakanın hangi aşamada olduğunun teşhis edilmesi kullanılacak yöntemin belirlenmesinde önem teşkil etmektedir. Örneğin; yüzeysel bir yapıya sahip olanlarda lazer tekniğini kullanırken, cilt yüzeyinden kabarık halde bulunan damarlar içinse skleroterapi yöntemini kullanmaktayız. Yüzeysel ya da kabarık damar fark etmeksizin %100 başarı elde etmemizi sağlayan bir diğer yöntem ise radyo frekanstır. Kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan ve ameliyatsız tedavi kavramını Türkiye’ye getiren MedicalArt kliniğimize dilediğiniz zaman ulaşabilir, randevu talep edebilirsiniz.

Tedavi Ücretleri

Ücretler hastaların merak ettiği konuların başında yer almaktadır. Sağlığını kaybetmenin yanı sıra ekonomik kayıp da yaşamak istemeyen hastalarımızın içini ferahlatacak adil ücretlendirme politikamızda varis tedavi ücretleri bütün kesimlere hitap edecek şekilde oluşturulmaktadır.  Varis tedavi ücretleri oluşturulurken vakanın hangi aşamada olduğu önemlidir. Başlangıç seviyesinde olan vaka ile ülser halini almış varisli damarın tedavi ücreti elbette farklılık gösterecektir. 2007 yılından bu yana SGK ile anlaşma sağlayan kliniğimizde %50 indirim imkanının yanı sıra hastalara ücretsiz muayene hakkı da tanınmaktadır. Kliniğimiz hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini her şeyin üstünde tutan anlayışı ile bir telefon kadar yakınınızda bekliyor.

İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir