Lazerle Ben Tedavisi

Vücudun da beni olmayan kimse hemen hemen hiç yoktur, ya siyah nokta gibi yüzeysel yada çıkıntılı et benleri dediğimizde şekilde çokça vücudumuzun çeşitli yerlerinde görülebilmektedir.

lazer-ben-tedavi-medikalart-net

Ben Oluşumu Ve Çıkma Nedenleri

Vücudumuzun her yerinde çıkabilen benler tıptaki ismi (nevüs) olan lezyonlar, renk ve yapı olarak farklılık gösterir. Bazısı cilt yüzeyinde çıkıntısız leke gibi görünen açık kahverengi yüzeysel benler, siyah veya koyu kahverengi yüzeysel ya da çıkıntılı et benleri gibi çeşitlilik gösterebilir. Ben oluşumu; bizi UVA güneşin zararlı ışınlarından korumak için vücudumuzun melanin miktarındaki artış ve toplu şekilde ortaya çıkmasıyla oluşur.

Benler (nevüs) doğuştan olabilceği gibi genelde sonradan ortaya çıkmaktadır. Özelikle 19’lu ve 20’li yaşların içindeki kişilerde 40 ‘dan fazla ben oluşabilir. Bu ilerleyen yaşlarda çok daha fazla artış olur ve bizi estetik açıdan rahatsız edici bir hal alır.

 

Ben Aldırmak Kanser Yapar  mı?

medikal-art-radyofrekans

Birçok kişide ben aldırdıktan sonra kanser oluşur diye batıl bir inanış vardır, bu durum kesinlikle bilimsellikten çok uzaktır ayrıca tam tersi benlerimiz kaldığı sürece kanserleşme riski bulunur, kanserleşmiş benler vücudumuzda hızla yayılarak kişinin yaşamına bile mal olabilir. Bu inanışın çıkma nedenlerinden biri şüpheli görünen benlerin alımından sonra patolojiye gönderilmesi ve sonucun kanser olarak gelmesi ben alındığı için kanserleşmiş gibi doğru olmayan bir yargı oluşur.

Öncelikle vücudumuzdaki benlerimizi takip etmeliyiz büyüme, renk değişimi, şekilde farklılaşma gibi durumlar gözlemlediğimizde mutlaka genel cerrahi uzmanı veya cildiye uzmanına başvurulmalıdır.

Lazer günümüzde birçok rahatsızlıkta kullanılabilen teknolojik tedavi yöntemlerinden biridir.  Ben tedavilerinde de bu yöntemle yardım alınmaktadır. Ancak her tür ben için lazer tedavisi uygun olmayabilir, çoğunlukla yüzeysel, çıkıntısız leke gibi nevüsler de seanslar şeklinde uygulanabilmektedir.

  • Lazerle tedavide; benin üzerine lazer ışınlarıyla benin (nevüs) renginde açma işlemi uygulanır.
  • Benin yapısına ve durumuna göre seans süresi oluşur 2 seansta da geçebilir 6 seansta sürebilir.
  • Lazerle ben tedavisin de iz kalma durumu minumum seviyededir.
  • İşlem sonrası etki süresi 1 hafta ya da 10 günü bulmaktadır.

 

İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

 

Randevu Formu için Tıklayın

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir