Hemoroid (Basur) İçin Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

Bu konu son derece spekülatif yani üzerinde yorum yapılan ve kötü niyetli kişilerce bilinçsiz hastalara karşı kullanılan bir konudur.

basur-hemoroid-ilacla-tedavi

Kişilerin bu hastalığı kendi başlarına tedavi etmeye çalışmaları son derece yanlıştır ve konuda en baştan itibaren bir genel cerrahi uzmanı karar vermelidir. Bunun en büyük sebebi bu bölgede hastalar tarafından hemoroid sanılarak atlanabilecek veya karıştırılabilecek rektum kanseri dahil bir çok hastalık mevcuttur.

bitkisel-tedavi

Yani en başta muayene ve ayrıca tanı ile doğru teşhis konmalı ve sonra doğru tedavi yapılmalıdır. Hastalıkla ilgili teşhis doğru konsa bile tedavi şekilleri tıbbi açıdan hastalığın derecesine göre değişeceğinden gene tedavi ve takip doktora bırakılmalı, gelişi güzel kulaktan duyma bitkisel yöntemler denenmemelidir.

 

Bazı bitkisel ilaçların ancak destek anlamında hemoroid tedavisinde yeri olabilir. Örneğin bağırsak yumuşatıcı bitkisel çaylar dışkı sertliğini yumuşatarak defekasyon (dışkının dışarı atılımı) kolaylaştırabilir.

Sıcak suya oturma gibi makat kaslarını gevşeten yöntemler de kısmi fayda sağlayabilir.

Medicalart kliniğimizde  hemoroidin derecesine göre ; bant ligasyonu (lastikle boğma) uygulanmakta, ileri safhalarda (longo,thd ) operasyonu yapmaktayız.

hemoroid-evreleri-ve-tedavi-yontemleri

İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

FastMed İzmir Randevu ve İletişim

TEL1 : 0232 421 11 11
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir