Göz Kapağında Hemanjiom

Göz Kapağında Hemanjiom orta sıklıkta oluşan bir durumdur. Hemanjiom genel olarak yeni doğan bebeklerde ortaya çıkar ve kimi zaman kendiliğinden yok olurken kimi zaman ise aksine büyüme eğilimi gösterebilir. Göz kapağında hemanjiom oluşmasının özel bir nedeni bulunmaz. Hemanjiomlar yüz bölgesinde, ağzı içinde, dilde ve damakta, diş etlerinde, dudakta, göz kapağında ve göz içinde olabilmektedir. Tüm bunlar için tedavi mümkündür. Hemanjiom tedavisi için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki klasik ameliyattır. Kısaca Hemanjiom ameliyatına bakacak olursak;

  • Ameliyathane ortamında gerçekleşir. Ve narkoz yoluyla hastaya anestezi uygulanır.
  • Hemanjiomların oluştukları yerlerden bağlantısını kesmek için neşter kullanılır. Ve damarlar kesilir.
  • Bu sırada ciddi bir kan kaybı yaşanması olası bir durumdur. Bu yüzden en az 3-4 ünite kan tedarik edilmelidir.
  • İşlem tamamlandıktan hemen sonra kesikler için dikiş atılır.
  • En az 1 gece hastanede gözetim altında kalınması gerekir

Tüm bu işlemler sonrasında hemanjiomların alındıkları yerlerde kesik ve dikiş izleri kalabilmektedir. Üstelik rahatsızlık tekrarlayabilir. Ayrıca Göz kapağında hemanjiom veya göz bölgesinin içinde, dışında bulunan hemanjiomlar için ameliyat mümkün değildir. Bunlar için en uygun olan ameliyatsız hemanjiom tedavisidir.

Ameliyatsız Tedavi Nasıl Yapılır?

Hemanjiomlar bir kalp ve damar rahatsızlığı olarak kabul edilir. Dolayısıyla bu türden bir rahatsızlığa sahipseniz mutlaka kalp ve damar cerrahisine gitmeniz gerekmektedir. Hemanjiomlar vücudunuzun neresinde olursa olsun endişe etmenize gerek bir durum bulunmamaktadır. Çünkü günümüz şartlarında hemanjiomun tedavisi mümkündür. Aslında geçmiş dönemde de hemanjiom için ameliyat şeklinde bir tedavi bulunmaktaydı. Bu ameliyatlardan sonra bazı hastalar tamamen iyileşmekte iken bazı hastalarda ise hemanjiomlar aynı yerden tekrar ortaya çıkmaktaydı. Günümüzde kalp ve damar cerrahisi alanında uzman olan doktorların geliştirmiş olduğu ameliyatsız hemanjiom tedavisi yapıldıktan ve seanslar tamamlandıktan sonra hastalığın nüksetme durumu yoktur. Tamamen iyileşmiş ve hemajiomdan kurtulmuş olursunuz. Ameliyatsız hemanjiom tedavisinde ise skleroterpi denilen bir yöntem kullanılmaktadır. Sklerozan bir maddenin ana karışım öğesi olan ilaç hazırlanır ve enjeksiyon yoluyla hemanjiomlu bölgeye sıkılır. Sıkıldığı andan itibaren gözle görülür bir değişim olur. Ve hemanjiomunuzun durumuna göre değişen seanslar sonrasında rahatsızlık düzelmiş olur.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

FastMed İzmir Randevu ve İletişim

TEL1 : 0232 421 11 11
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir