Et Beni Tedavisi

et-beni-nasil-gecer-medikalEt Beni tedavisi konusunda en başta bilinmesi gereken şey; gerçekleştirilecek olan bu tedavinin mutlak surette işin uzmanı olan doktorlar tarafından yapılması gerektiğidir. İkinci bilinmesi gereken şey ise; Et beni denen sağlık sorununun ne olduğudur. Yani ilk etapta vücudunuzun herhangi bir bölgesinde çıkan yüzdeki benlerin mutlaka doktora gösterilmesi sonrasında bir tanı ve teşhisin koyulması gerekmektedir.

Et Beni Nedir?

Öncelikle insan vücudunda kimi zaman doğuştan kimi zaman ise sonradan çeşitli sebeplerden dolayı ben veya benler ortaya çıkabilir. Et benleri genel olarak kişilerde görüntü dışında herhangi bir şikâyete sebep olmazlar. Ciltte kabarık ve giderek büyüyen bir görünüme sahip olan et beni erken yaşta çıkabileceği gibi ilerleyen yaşlarda da çıkabilmektedir.

Et Beni Neden Çıkar?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde et beni denilen rahatsızlığa zaman içinde vücutta yaşanmakta olan deformasyonların neden olduğu tahmin edilmektedir. Özellikle deformenin yoğun olarak yaşandığı boyun, göğüs vb. alanlarda ortaya çıkmakladır. Zira bu bölgelerde sürtünme bir hayli fazladır.

Et Beni Nasıl Yok Edilir?

et-beni-tedavisi-medikalart

Et beni sizleri asla korkutmamalı. Günümüz teknolojisinin sağladığı nimetler sayesinde ameliyatsız ve en önemlisi acısız bir biçimde et benlerinden kurtulabilmek mümkündür. Et beni koparmak son yapacağınız şey olmalıdır. Çünkü elle ya da başka şekillerde yapılan en ufak bir yanlış temas benlerden kurtulayım derken ömrünüzün geri kalan kısmında vücudunuzda telafisi imkânsız izlere de sebebiyet verilmektedir. Talebin oldukça yoğun olduğu yerlerde et beni tedavisi ameliyat ile gerçekleşse de böylesine zahmetli bir operasyona hiçbir şekilde gerek yoktur.

Et Beni Tedavi Yöntemleri

Neredeyse ışık hızında ilerleyen sağlık sektörü et beni tedavisi için başta hastalara sonrasında ise doktorlara oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tedavi yöntemlerinden en sık önerileni Elektrokoter olarak bilinen buharlaştırma yöntemidir.

Buharlaştırma Yöntemi

Bu yöntemde ciltte kabarık bir biçimde bulunan benlerin üzerine doğrudan uygulanır. Benin üzerine dokundurulduğu an buharlaştırarak tedavi sağlamaktadır. Üstelik bu uygulama yalnızca 5 dakika kadar zamanda sonuç vermektedir.

Radyo Frekans Yöntemi

Radyo Frekans cihazları varis başta olmak üzere özellikle damarları ilgilendiren hastalıkların tedavisinde kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllardır uygulanan bu tedavi yöntemi tıpkı buharlaştırma yöntemindekine benzer bir şekilde kabarık olan bölgeye uygulanır. Ve kabarık olan bölgenin cildin normal seviyesine gelmesi sağlanır.

İletişim ve Randevu İçin

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir