Tedavi Ücretleri

HEMOROİD (Basur)

basur

Kliniğimizde hemoroid (basur) tedavisi ameliyatsız yöntemle tedavi edilmektedir. İlk önce hemoroidinizin durumu ve derecesine göre tedavi yöntemi belirleniyor. Tedavi yöntemlerimiz Lazer, Lastikle boğma (RBL) ve THD (hemoroid memelerini besleyen atar damarları bağlama yöntemi ) dediğimiz bir cihaz yardımıyla uygulanan bir yöntemdir.

Yukarıda saydığımız bütün bu yöntemler 15-20 dakikalık bir sürede bitiyor ve hastalarımız gündelik hayatlarına aynı gün içerisinde dönebiliyor. İsteyen hastalarımıza Longo yöntemi de uygulanabilir.

Bakırköy Medicine Art Kliniğimizde SGK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI’na bağlı hastalarımızdan ücretsiz muayene olup tedavilerde %50’e yakın bir indirim uygulanmaktadır.

VARİS

varis

Varis tedavilerinde Ven-Light ve ultrason cihazıyla hasta muayene edilmektedir. Varis muayenesinden hiçbir ücret alınmamakta ve ayrıca SGK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI’na bağlı hastalarımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

Varisin durumu ve yaygınlığına göre tedavi ücreti değişmektedir. Varis tedavilerine başalayan hastalarımız 1 yıl boyunca gelip kontrol olabilir ve işlem yapılabilir bunlardan herhangi bir ücret talep edilmez. Yurt dışında yaşayan hastalarımız için de 2 yıl süre tanınmaktadır.

 

KIL DÖNMESİ (Pilonidal Sinüs)

Medicine Art Bakırköy Kliniğimizde kıl dönmesi operasyonlarımız mikro sinüsektomi yöntemi dediğimiz yöntemle lokal anestezi uygulayarak, yaklaşım 15-20 dakika süren operasyondan sonra aynı gün gündelik hayatına dönebiliyorsunuz. Her hangi bir yatma, pansuman, istirahat gerek duymadan hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Mikro sinüsektomi yöntemiyle operasyon olan hastalarımızda tekrarlama oranı %3 gibi düşük bir risk taşımaktadır.

 

ANAL FİSSÜR (Makat Çatlağı)

Makat çatlağı tedavisinde 2 yöntem önerilmektedir; bunlardan biri

Botox  Tedavisi:

Botox yöntemi ağrısız acısız ve çabuk uygulanabilen bir yöntemdir, ameliyatla makatta ki kasın kesilerek gevşetilmesinin botoxla gevşetilme işlemidir. İşlem süresi yaklaşık 2 dakika sürmektedir, operasyon sırasında 100 ünitelik Botox uygulaması yapılıyor. Tedavideki başarı oranı %95’in üzerindedir.

Lis Ameliyatı:

L.İ.S ameliyatlarında lokal anestezi ile sadece o bölgeyi uyuşturup kas gevşetme işlemi yapılıyor, operasyon süresi yaklaşık 5-10 dakika olup hastalarımız hemen kalkıp gündelik yaşantılarına dönebiliyorlar. Operasyon sonrası hastalarda birkaç gün ağrı ve sızı hissedebilirler. L.İ.S ameliyatının başarı oranı %99 gibi bir orana sahiptir.

BEN TEDAVİSİ (Nevüs)

lazerle-ben-aldirmak-radyofrekansla-ben-aldirmak

Medicine Art Bakırköy şubemizde ben (nevüs) tedavilerinde elektro koter, lazer ve radyo frekans yöntemleriyle stemediğiniz benlerinizden kurtulmanız mümkün. Ücret olarak benin adeti, durumu; büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişmektedir.

KONDİLOM (Makat Siğili)

Kondilom (makat siğili) muayene neticesinde anaskop kullanılarak ilerleme durumuna göre hastaligin derecesi belirleniyor. Tedavi yöntemi olarak da elektro koter veya radyo frekans yöntemiyle lokal anestezi yapılarak bölge temizleniyor. Hastalarimizi1 yil içerisinde takibi yapılıyor genel kontrol için çağrılır, kontrollerde her hangi bir ücret talep edilmez, hastanın 4 aylık kontrol döneminde her hangi bir problem gözlenmemesi durumunda iyileşmiş kabul edilir.

Tedavi ücreti kondilomun yaygınlığına göre ücretlendirilir.

LİPOM(Yağ Bezesi)

yag-bezesi-tedavisi-medikalart

Lipom tedavisinde 1cm’den daha küçük kesiyle yağ kisti çıkartılıyor. Lipom tedavisinde kistin bulunduğu bölgeye çıkarma işleminde en az iz kalacak şekilde fazla zarar verilmeden çıkartılıyor. Saçlı bölgede olan lipomları saçı kesmeden ya da o bölgeyi tıraş etmeden operasyonunuz gerçekleşiyor.

 

SİĞİL

Vücudumuzun her bölgesinde görülebilen özellikle el ve yüzde bulunan siğillere radyo frekans yöntemiyle tedavi ediyoruz. Siğilin büyüklüğüne ve bulunduğu yere göre değişen ücretler hastaların ekonomisine uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kirpik, burun gibi bölgelerdeki benlerin ücretlendirilmesi muayene neticesinde belirleniyor, ücretsiz muayene olup tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz.

HEMANJİOM (Damar Beni)

hemanjiom-oncesi-ve-sonrasi-medikalart

Hemanjiom tedavisinde ücretlendirme vücuttaki büyüklüğüne ve yaygınlığına göre değişmektedir. Tedavi yöntemleri yeni teknolojik uygulamalara göre (Lazer, Anjiyo, MR, Doppler vb) belirlenmekte.  

NASIR

Nasır tedavilerinde özellikle ayak bölgemizde oluşan ve çoğu kişide bulunan bu rahatsızlığın tedavisinde Radyo-Frekans yöntemiyle lokal anestezi uygulanarak yapılıyor. Nasır tedavisinde en önemli nokta NİDUS dediğimiz dokunun içindeki kökün çıkarılmasıdır.

KIL DÖNMESİ APSESİ 

 

Plonidal Sinüs (kıldönmesi) apselerinde özellikle hasta aşırı ağrı şikayetiyle gelmişse hemen müdahale edilmesi gerekebilir. Lokal anesteziyle apse drenajı (boşaltılması) yapılır ve hastada büyük oranda rahatlama ve ağrısında azalma olur. İşlem sonrası gündelik hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

MAKAT APSESİ 

 

Peri anal (makat apsesi) apselerinde özellikle hasta aşırı ağrı şikayetiyle gelmişse hemen müdahale edilmesi gerekebilir. Lokal anesteziyle apse drenajı (boşaltılması) yapılır ve hastada büyük oranda rahatlama ve ağrısında azalma olur. İşlem sonrası gündelik hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

ANAL FİSTÜL

fistul

Anal fistül tedavi ücreti hastanın muayenesi sonrasında belirlenir. Anal fistülün ilerleme derecesine ve durumuna göre tedavi ücreti ve yöntemi belirlenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir