Op.Dr. Salih Cenap Çevli

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1980 yılında İstanbul Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan uzmanımız 1984’te GATA’ ya yatay geçiş yaptı ve 1987 de mezun olarak 1994’te Genel Cerrahi İktisasını GATA Haydarpaşa Egitim Hastanesinde yaptı. 15 yıl TSK `da uzman olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında Kıdemli Albay rütbesiyle emekli oldu. TSK da calıştığı dönemde 2 kez burs kazanarak 1 yıl Londra ve 1 yıl ABD de kendi konusunda egitim aldi. Erzurum Atatürk Üniversitesinde anatomi doktorası yapan uzmanımız emeklilik sonrası ceşitli özel hastanelerde görev almıştır. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesinde Yardımcı Doçent kadrosunda öğrencilere Anatomi dersi vermektedir.

Ulusal ve uluslararası dergilerde 30’un üzerinde yayın ve tebliği olan uzmanımıza yaptığı deneysel çalışmalarda beyin kanaması ve ileusun nörolojik bağlantısını göstererek gastroenteroloji ve anatomi kongrelerinde 2 kez 1.lik ödülü ve  Doc. Dr. Murat Rezaki Nörobilim ödülüne layık görülmüştür.

2016 yılında MedikalART Bakırköy kliniğimizde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başlamıştır.

Soru ve Cevaplar

 • BİLATERAL ALT EKSTREMİTE VENÖZ RENKLİ DOPPLER
  Bilateral ana, yüzeyel ve derin femoral, popliteal, krural ve safen venler patenttir.
  Solunumda fazik akım örnekleri alınmaktadır. Kompresyon ve augmentasyona yanıt tamdır. Trombus formasyonu saptanmamıştır.
  Sağ vena safena magnada uyluk 1/3 proksimal kesiminde valsalva sırasında geri akım izlenmiştir.
  Diğer venöz vasküler yapılarda valsalva sırasında belirgin geri akım saptanmıştır.

  • Merhabalar, bu rapor sizin hakkınızda (varisleriniz) yetri bilgi vermiyor. Rapordan çok daha önemlisi muayene bulgularıdır. Kliniğimizde muayene ücretsiz olup size hastalığınız ve tedavisi hakkında geniş bilgi verilecektir.

   • Hocam şimdiden çok teşekkür ederim muanenin üçretsiz olması gerçekten çok güzel ama ben ANKARA\Sincan’ da oturuyorum. Acaba resim atsam yada video Whatsapptan olurmu böylece üçretin ne kadar olduğunu hastalığımızın durumunu ve ona göre kendimi hazırlayıp gelmek istiyordum İstanbula, yada burda Ankarada yeriniz varmı yoksa burayada açsanız mükemmel olur hocam, bide hocam benim sağ diz çapraz bağım koptu maçta bu ayın 9’da amaliyatım olacak varisin büyümesinde etkili olurmu ben 2012 yılında menüsküs amaliyatı geçirmiştim 2 sene sonra varis ortada çıktı. Varsis tetiklemiş olabilirmi hocam yoksa yaştanmı oluyo artık yaşım 36 ( doğum 1981 ) kolay gelsin Rabbim razı olsun hocam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir