Nasır Tedavisi

nasir-tedavisi-medicalart Tedavi alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir tedavi çeşididir. Günümüzde artık tedavisi çok kısa sürede ağrısız ve sancısız bir şekilde gerçekleşen bir hastalıktır. Tabi tedavide tanı ve teşhisin doğru yapılması ve tedavinin de doğru ve etkili bir şekilde yapılması son derece büyük önem arz etmektedir. Merkez kısım ve çevresindeki sert doku çıkarılmadan dışarıda bulunan ve daha görünür vaziyette olan HPV enfeksiyonunu almak tedavi sağlamayacaktır. Konuya ilişkin detaylı bilgiyi nasıl geçer başlığında vermiş bulunuyoruz.

 

Nasır Nedir?

Tıpta adı “Callus” olan cildin üst tabakasının kalınlaşıp rahatsız edici derecede bir hal alması durumudur.

Çeşitlerine bakacak olursak:

 • elde (digital callus),
 • avuç içinde ( palmar callus),
 • ve ayak tabanında oluşan ve ayak nasırı olarak bilinen (plantar callus)

olarak adlandırılmaktadır. Tıp biliminde kendisine bu denli detaylı bir inceleme alanı bulunurlar ve ne yazık ki pek çoğumuz tarafından ihmal edilmekte kimi zaman hiç önemsenmemektedir. Ancak net olarak bilinmelidir ki nasır bir çeşit enfeksiyonun dışa vurumudur. Dolayısıyla görüntü açıdan sizi rahatsız etmese bile sıkça ağrı sızı yapabilmektedir. Üstelik elinizde, avucunuzda ve ayağınızda bir mikropla dolaştığınızı unutmayın.

Neden Olur?

ayaklarda-nasir-tedavisi

Nasır neden olur? Diye merak edenlerin çoğu ayakkabı vurması, zorlama vb. basit ve tesadüfi etkenlere bağlamaktadır. Ancak işin aslı öyle değildir. Elde ve ayakta bulunan birçok etkeni siğil (verrü) veya kondilomlara sebep olan HPV virüsüdür. (Bu konuda detaylı bilgi almak için sitemizin HPV ile ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.) Bu virüsten hızlı bir şekilde kurtulabilmek için mutlaka tedavi olmalısınız.

Tedavide Bitkisel Formüller Etkili Mi?

Nasır tedavisinde de olduğu gibi diğer tüm hastalıklarda bitkisel metotlar asla yeterli olmamaktadır. Modern tıbba ancak destek sınırında kalan bitkisel metotlar ile vakit kaybetmek yerine uzman klinik ve hastanelerden destek almanız oldukça önemlidir. Peki, tüm hastaların istisnasız önce bitkisel formüllerden medet ummasının nedeni nedir? Gelin hep beraber bakalım…

 • Muayene, tetkik ve ameliyat kavramı hastaları tedirgin etmeye yeterli oluyor. Tedavi sürecine girmek istemeyen birçok kişi karışım ve ilaçlar ile bu süreci atlatmak istiyor.
 • Özellikle eğitim seviyesi düşük olan yerlerde bitkisel formüllere olan inanç daha yüksek oluyor. Modern tıbbın gerektirdiği kaliteli hizmeti teferruatlı bulan birçok kişi bu etkisiz karışımlar ile hastalığın son evrelere ulaşmasına neden oluyor.
 • Özellikle aktarlarda ya da çeşitli televizyon kanallarında satılan bu karışımlar ekonomik olarak hastalara daha cazip geliyor. Fakat ödedikleri ücretin yanında hastalıklarında yaşanan ilerleme daha büyük bir hüsrana neden oluyor.

Medicine Art kliniğimizde modern metotlar sayesinde ameliyatın bıraktığı iz ve tahribasyona uğramadan kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Nasıl Geçer?

Cerrahi olarak hizmet verdiğimiz ofisimize gelerek tedavi hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Nasırlardan kurtulmak için cerrahi olarak merkezindeki çekirdekle birlikte sıkıştırılarak alınması gerekmektedir. Aksi halde tekrarlama söz konusu olacaktır. HPV enfeksiyonunu kliniğimizde Radyo Frekansı yöntemi kullanılarak tedavi edilir. Piyasada satılmakta olan bantlar ya da internette, çeşitli eczane ve marketlerde piyasaya sürülen ilaçları hiçbir işe yaramamakla birlikte sonrasında karar verip tedaviye gittiğinizde bu kez işinizi daha da zorlaştırmaktadır.

Nasır Tedavi Ücretleri

Nasır tedavisinde kullandığımız radyo frekans metodu ücretlendirilirken tüm kesimlerin ekonomik koşulları göz önünde bulundurulur. Sadece nasır değil kliniğimizde uygulanan tüm tedavilerde hasta sağlığı her şeyin üstünde olduğu için adil bir ücretlendirme politikası uygulanmaya çalışılır. Bu bağlamda 2007 yılından bu yana SGK ile anlaşmalı olan kliniğimizde tüm tedavilerden yarı yarıya faydalanma durumunuz olduğu gibi muayene sırasında da ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin iletişim numaralarından bizlere her daim ulaşabilirsiniz.

İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

 

Randevu Formu için Tıklayın

Soru ve Cevaplar

 • Merhaba,

  Ayağımın altında oluşan nasır için nasır bant’ı çözümmüdür ?

  Bant’ı devlet hastanesinden bir Dr. önerdi.

  • Merhabalar nasır bandı bu sorundan kurtulmanız için yeterli olmayacaktır. Kliniğimizde ameliyatsız nasır tedavisini sağlayan radyo frekans tekniği kullanılmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz. Saygılarımızla

 • Günaydın,

  Ben Almanyadan yazıyorum ayağımın altında nasır oluştu YouTube kanalında tedavi uygulamasını gördüm. Randevu almam için ne yapmam gerekiyor hastaneye gelsem yeterli mi? Tedavi kaç gün sürüyor?

  Teşekkürler

  • Merhaba, iletişim numaralarımızdan gelmeden 1 gün önce randevu almanız yeterli. Tedavi ortalama 1-2 saat sürmekte nasırın durumuna göre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir